Aktiviteler

JEEP SAFARİ

Jeep Safari Tur 4, 6, 8 er kişilik 4X4 arazi jeepleri ile eşsiz manzaralı Kapadokyayı keşfetmek, inişli çıkışlı tozlu topraklı parkurunda bir serüven yaşamak, doğa ile bütünleşip asfalt yollardan ve kalabalıktan uzakta, Peri bacaları ve gökyüzünün mavisi hem gözlerinizi hem de ruhunuzu dinlendirmek için yapılan günübirlik gezi ve turlardır. Tur esnasında 4X4 arazi jeeplerini engebeli, el değmemiş doğal güzellikleri arasındaki patikalarda kendiniz kullanarak eşsiz sürüş macerası deneyimi ve adrenali yaşayacaksınız..

BALON TURU

Kapadokyanın simgesi olan balon turları bölgenin eşsiz güzelliğini görmenin en etkili yoludur. Gökte ağır ağır süzülerek bölgenin eşsiz güzelliklerini görme imkânı bulabilirsiniz. 1 saat 15 dakika süren balon turu, sizi Kapadokya uygarlığının yürüyerek ulaşamayacağınız en uzak noktalarına kadar götürür. Sabah 05.00-05.30 arası kaldığınız otelden kendi araçlarımız ile misafirlerimiz alınır ve kalkış alanına getirilirler. Kalkış alanında Balonlar hazırlanırken yolcularımıza açık büfe hafif bir kahvaltı verilir. Yolcular bu arada balonun hazırlanışını seyretme imkânı bulurlar. Saat 06.00 civarında balonlar havalanır. Yaklaşık 1000 feet irtifaya çıkılarak gündoğumu ve genel Kapadokya manzarası seyredilir. Daha sonra vadi içlerine inilerek fotoğraf çekimleri için peri bacaları ve vadi manzaraları sunulur. Uçuş 1 saat 15 dakika ile 1 saat 30 dakika arasında sürer. İnişte şampanyalı bir kutlama yapılarak uçuş hatırası olarak yolculara uçuş sertifikası hediye edilir.

KAPADOKYAYI AT SIRTINDA KEŞFEDİN!

Araçların giremediği patika yollarda vadi uzantılarında, yemyeşil köy bağları arasında gezinirken, bu keşfi at sırtında yapmaya ne dersiniz? Çok iyi bir binici olmanıza gerek yok, hatta bu ilk deneyiminiz olabilir. Uzman rehberler size hatta çocuklarınıza liderlik ederken siz de, Kapadokyanın gizli yollarını keşfetmeye devam edeceksiniz. At turlarına saatlik yâda günlük katılabilirsiniz…

ATV SAFARİ

ATV motor safari günümüzün sıkıcı dünyasından kopup, kendine biraz vakit ayırarak, heyecan yaşamak isteyenler için tasarlanmış motosiklet sürmekten korkanların ama bu zevki tatmak isteyenlerin vazgeçilmezidir. şsiz manzaralı Kapadokya bölgesini keşfetmek, inişli çıkışlı tozlu topraklı parkurlarda bir serüven yaşamak, doğa ile bütünleşip asfalt yollardan ve kalabalıktan uzakta, çamların yeşili, gökyüzünün mavisi, dağların morluğu ve peri bacalarının kızıl örtüsü içerisinde hem gözlerinizi hem de ruhunuzu dinlendirmek için yapılan günübirlik gezi ve turlardır... Korkmadan binebileceğiniz ehliyete gerek duymayacağınız, dört tekerleği ile bazen çamurlu bazen sulu, bazen tamamen manzara ve doğa dolu bir ortamda yapılan adrenalin ve heyecan dolu, , safari zevki yaşayacağınız, bolca keyif alacağınız bir araçtır.

Tourist Hotels & Resort Cappadocia

Tourist Hotel Cappadocia'da sizi bekleyen tüm ayrıcalıklar ve alternatifler kusursuz tatiliniz için... Sabah balonların kalkış alanına 20 m uzaklıkta
Bölgenin benzersiz güzelliklerini yansıtan 15 Apart Villa, 9 Suit , 1 Fiziksel Engelli Dairesi ve 79 odada geçireceğiniz anlar , bu masalı unutulmaz kılacak.

Mutluluk varacağınız bir istasyon değil bir yolculuk biçimidir.

Zaman ve doğanın benzersiz uyumu ile oluşmuş ,
Tarihin Anadolu'ya bıraktığı en değerli miraslardan biri; Kapadokya
Ve bu tabiat harikası bölgenin büyülü dokusuna dokunmadan, onu modern bir anlayışla konforunuz için yorumlayan Tourist Hotel Cappadocia...
Kapadokya Göreme'de yaşamak eşsiz zamanlar için...

Tourist Hotel Cappadocia, zamanın şaheseri olan Kapadokya’nın tam kalbinde…

Nevşehir’e 14 km, Kayseri Havalimanı’na 64 km, kent merkezine 500 m uzaklıkta yer alan, 27,500 m2lik alan üzerinde, peri bacaları ile bezenmiş bu olağanüstü mirasın kapılarını size açıyor.